Полтавський обласний благодійний фонд
 • (0532) 518 340
 • info@publichealth.org.ua
 • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
  36034, м. Полтава
 • Пн-Пт, 9:00-17:00

Телефон довіри з
питань ВІЛ/СНІД

0 (800) 500 451

www.helpme.com.ua

  • Соціальна пекарня «Горіховий дім» (Львів): смачне печиво задля Доброї справи.

   Як відомо, соціальне підприємництво поєднує в собі дві речі: метод і хист бізнесу та ідеали соціальних борців. Відповідно, соціальні підприємці – це зазвичай або сучасні бізнесмени, в яких прокинулася соціальна совість, або громадські організації, які обрали комерційний маршрут для покриття видатків своїх соціальних програм.

   Власне, другий варіант вже є типовим для сучасного українського сектору соціальних підприємців. Ці підприємці-новатори в Україні ще не спромоглися створити притомну гільдію або бодай змусити парламентарів вписати «соціальне підприємництво» в законодавчі акти, проте їхній приклад уже сьогодні переконує в тому, що за ними більш чесне і чисте економічне майбутнє.

   Історія львівської пекарні «Горіховий дім» – якісна ілюстрація шляху типового українського соцпідприємця. Пекарня, що займається виготовленням печива з мигдалем, виникла на базі громадської організації «Народна допомога». Вона мала вирішити фінансові питання організації, що займається інтеграцією жінок у кризових ситуаціях. Крім того, жінки, яким допомагає «Народна допомога», час від часу могли працювати і заробляти гроші в пекарні. Справи пішли добре, і наразі «Горіховий дім» починає функціонувати як окреме підприємство. Пекарня приймає всі виклики ринку, однак її прибутки будуть передаватися на забезпечення програм «Народної допомоги».

   Про шлях і амбіції соціальної пекарні «Горіховий дім» розповідає менеджер проекту Остап Онишко.

   Джерело: «Велика ідея»: практики

   Дізнатися більше Україна і світ