Полтавський обласний благодійний фонд
 • (0532) 518 340
 • info@publichealth.org.ua
 • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
  36034, м. Полтава
 • Пн-Пт, 9:00-17:00

Телефон довіри з
питань ВІЛ/СНІД

0 (800) 500 451

www.helpme.com.ua

  • Акція «Здолаємо туберкульоз разом»

   29 березня 2016 року на кафедрі соціальної медицини Української медичної стоматологічної академії в Полтаві пройшла акція до Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом, ініційована Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» з метою покращення показників раннього виявлення туберкульозу в Україні. 

   Дізнатися більше Діяльність фонду «Громадське здоров’я»
  • «Громадське здоров’я» і Школа волонтерів

   9 листопада 2015 року ПОБФ «Громадське здоров’я» в особі керівника профілактичних програм фонду Волика Анатолія провів заняття на тему «Психоактивні речовини. Хімічна залежність. Допомога і лікування» в Школі волонтерів при Полтавському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Це перше з низки запланованих занять у Школі волонтерів, під час якого були розглянуті різні види психоактивних речовин (ПАР), їх дія на психічний та фізичний стан людини, шкода для здоров’я, механізм розвитку хімічної залежності, сучасні підходи до роботи з наркозалежними.

   Дізнатися більше Діяльність фонду «Громадське здоров’я»
  • Фахівці Ресурного центру вкотре завітали до СПТУ №23

   Із СПТУ №23 у нашого фонду вже давно склались дружні стосунки — ми кілька разів відгукувались на їхні запрошення відвідати заклад із профілактичними лекціями, приуроченими до 1 грудня, а також передавали літературу з первинної профілактики, інформаційні плакати.
   Але цього разу ми вірішили урізноманітнити методи роботи з учнями і прийшли до училища із грою власної розробки. Про неї ми вже писали раніше. Клас розбився на пари і ми почали гру. Потрібно сказати, що більшість хлопців проявляли активність, включались в обговорення, відповідали на питання та ставили їх. Відчувалось, що в учнів є певні прогалини у знаннях із різноманітних тем (ВІЛ-інфекція, вірусні гепатити), але багато складних понять не є для них невідомими. 

   Не менш важливим ефектом від гри є вдосконалення комунікативних навчиок підлітків. Звичайно, не всі могли відразу чітко та зрозуміло висловити свої думки, і в цьому випадку ми допомагали їм сформулювати запитання для того чи іншого поняття. Загалом, зустріч пройшла у динамічній та веселій атмосфері, і хлопці хотіли б запросити нас ще раз :) А для нас це мало не найприємніше — коли у дітей прокидається цікавість та бажання дізнгаватись щось нове. Тим більше, коли це стусується їхнього здоров'я.

   Невеличкий фотозвіт можна подивитись у нашій галереї.

   Захід провели Анатолій Волик (координатор профілактичних програм серед споживачів ін'єкційних наркотиків, випускаючий редактор благодійної газети «Біла Альтанка») та Ірина Садовнікова (кореспондент благодійної газети «Біла Альтанка»)

   Дізнатися більше Діяльність ресурсного центру
  • Бережи здоров'я змолоду. Лекція з первинної профілактики ВІЛ-інфекції та наркозалежності відбулась у полтавському ПТУ

   1 жовтня фахівці фонду «Громадське здоров'я» провели профілактичну лекцію зі студентами полтавського СПТУ №23. Аудиторія, що складалась із хлопців переважно 15-18 років, жваво сприйняла тему лекції, адже саме у цьому віці молодь наражається на найбільшу небезпеку — цікавість до заборонених «дорослих» розваг є дуже сильною, а батьківський контроль практично відсутній, адже підлітки проживають у гуртожитку. Заняття пройшло у доволі динамічній атмосфері, хлопці не соромились задавати питання, що їх цікавлять, а координатор програми Зменшення шкоди Анатолій Волик давай розгорнуті та грунтовні відповіді на всі питання із залу. 

   Фотозвіт з лекції можна переглянути у фотоальбомі.

   Дізнатися більше Діяльність фонду «Громадське здоров’я»
  • Серія лекцій до Дня боротьби зі СНІД пройшла у навчальних закладах Полтави та Диканьки

   Традиційно, напередодні Дня боротьби зі СНІД, що відзначається в усьому світі 1 грудня, фахівців фонду «Громадське здоров'я» запрошують до навчальних закладів провести тематичні лекції для студентів та школярів. Насиченим такими візитами до навчальних закладів виявився тиждень, що передує 1 грудня. Пропонуємо переглянути коротенькі фотозвіти з цих інформаційно-просвітницьких акцій.

   26 листопада. Перша лекція-презентація пройшла в УМСА, де у залі стоматологічного факультету зібрались лікарі-інтерни та викладачі кафедри Післядипломної освіти лікарів-стоматологів. Особливу увага під час лекції Анатолій Волик приділив аспектам професійної діяльності майбутніх стоматологів у контексті ВІЛ-інфекції та СНІДу, а також презентував останні статистичні данні щодо поширення ВІЛ в Україні. Щоб лекція не була занадто одноманітною, вирішено було показати фільм про ВІЛ/СНІД для медичних працівників.

   Дізнатися більше Діяльність фонду «Громадське здоров’я»