Полтавський обласний благодійний фонд
 • (0532) 518 340
 • info@publichealth.org.ua
 • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
  36034, м. Полтава
 • Пн-Пт, 9:00-17:00

Телефон довіри з
питань ВІЛ/СНІД

0 (800) 500 451

www.helpme.com.ua

  • ВІЛ-позитивні жінки відкривають свої обличчя

   ВІЛ-позитивні жінки відкривають свої обличчя, аби люди відкрили їм свої серця. Інформаційна кампанія з таким гаслом триває в Черкасах. Її зініціювала Всеукраїнська благодійна організація "Позитивні жінки" за підтримки Фонду "ФОКУС-МЕДІА". Мету мають єдину – довести, що ВІЛ-позитивні – такі ж члени суспільства. З першою сміливецею спілкувалась Ольга Скорик. 

   Аліна Ярославська, ВІЛ-позитивна, координатор проекту "Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок Росії, України та Білорусі" в Україні:  "Прийшов такий момент, коли я зрозуміла: що більше ми ховаємося, то більше виникає якихось домислів". 
   Аліна – медсестра зі Знам’янки, що на Кіровоградщині. Про свій статус ВІЛ-позитивної довідалася у 28. Пригадує: сприйняла все без істерик, просто перестала будувати плани на майбутнє. Думала, що його просто не буде. Утім із інфекцією живе вже 12 років і ростить здорову дитину. Каже: життя ВІЛ-позитивної майже нічим не відрізняється від життя решти жінок. Головне – побороти страхи. 
   Аліна Ярославська, ВІЛ-позитивна, координатор проекту "Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок Росії, України та Білорусі" в Україні: "Ти почуваєшся більш вільним, ти можеш вільно спілкуватися. Потім ти вже звикаєш, тобі вже не важливо, що про тебе думають інші. Головне, що я про себе знаю". 
   Аліна відкрито говорить про свій статус у межах кампанії, започаткованої в Україні, Білорусі та Росії на підтримку ВІЛ-позитивних. 
   Олена Фрідріх, керівник жіночого кризового центру: "Цель этой компании – это формирования толерантного отношения к женщинам в обществе и параллельно преодоление самостигматизации самих женщин. Для того, чтобы они поверили в себя, что у них нет абсолютно никаких преград, чтобы быть успешными, чтобы быть счастливыми, чтобы иметь семью, иметь здоровых детей". 
   ВІЛ шириться блискавично. Щодня в Україні реєструють 86 нових випадків інфікування. На Черкащині таких близько трьох тисяч. І більшість – це жінки. І це тільки офіційно. Насправді, кажуть експерти, цю цифру треба помножити в кілька разів. Жінкам, які опинилися сам на сам із бідою, в Черкасах допомагають у Центрі матері та дитини. 
   Олена Стрижак, голова правління Всеукраїнської мережі ЛЖВ: "Можуть звернутися жінки, які опинилися у кризових обставинах життєвих, які постраждали від насилля. Там можуть перебувати жінки ВІЛ-інфіковані, із місць позбавлення волі, які потребують допомоги. Цей центр передбачає одночасне перебування і матері, і дитини". 
   Нинішня інформаційна кампанія триватиме до кінця травня. Поки жодна інфікована черкащанка не зголосилася відкрити своє обличчя, як Аліна. 


   Джерелоhttp://vikka.ua/news/38416-vl-pozitivni-zhinki-vidkrivayut-svoi-oblichchya.htm

   Дізнатися більше Україна і світ