Полтавський обласний благодійний фонд
 • (0532) 518 340
 • info@publichealth.org.ua
 • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
  36034, м. Полтава
 • Пн-Пт, 9:00-17:00

Телефон довіри з
питань ВІЛ/СНІД

0 (800) 500 451

www.helpme.com.ua

Україна і світ

 • Люди, які живуть з ВІЛ, поставили владі Києва задачі на 2015 рік

  1-го грудня 2014 року, в приміщенні УНІАН відбулась прес-конференція «Епідемія ВІЛ/СНІДу в столиці очима ВІЛ-інфікованих киян», присвячена оцінці ефективності заходів профілактики та лікування хвороби в столиці, а також проблемам, які заважають зупинити поширення епідемії в Києві.

  В ході прес-конференції представниками Київського міського відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», були озвучені основні епідеміологічні показники захворювання. Зокрема, те що на обліку в Київському центрі СНІДу перебуваються 10,5 тисяч ВІЛ-інфікованих киян, проте реальна кількість хворих, як мінімум втричі більша

  Серед основних загроз поширення епідемії були названі плани столичної влади щодо зменшення фінансування профільних медичних закладів, відсутність ефективної системи профілактики, догляду та підтримки хворих на ВІЛ-інфекцію, а також дискримінація, з якою ВІЛ-інфіковані пацієнти зіштовхуються в медичних закладах столиці. 

  «Щорічно кількість ВІЛ-інфікованих киян збільшується на 1000 чоловік. На жаль, попри зміну влади в столиці, ми поки що не фіксуємо суттєвих зрушень в питанні подолання епідемії СНІДу/ВІЛ-інфекції. Навіть навпаки, чиновники планують зменшити фінансування медичних закладів, які борються з епідемією. Це призведе до того, що зекономивши тисячі гривень сьогодні на профілактиці, місто та держава сплатять завтра сотні тисяч за лікування нових хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» – зазначила Виконавчий директор Київського міського відділення «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Лада Булах

  Пані Булах також звернула увагу на те, що в місті відсутня адекватна нормальна державна система надання соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих, адже через стереотипне ставлення та страхи, державні соціальні працівники намагаються уникати ВІЛ-інфікованих, та порушують їх права. 

  Подібна ситуація і в медичних закладах, де хворі на ВІЛ-інфекцію/СНІД систематично зіштовхуються з дискримінацією та стигмою, через що в них формується упереджене ставлення до медичної системи в цілому та зникає бажання розкривати свій ВІЛ-статус та проходити лікування. 

  Представники спільноти людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, сформулювали три задачі для влади Києва, реалізація яких протягом 2015 року дозволить суттєво зменшити темпи поширення епідемії в столиці: 

  1. Збільшити фінансування заходів з профілактики інфікування ВІЛ та медичного супроводу хворих на ВІЛ/СНІД. 
  2. Впроваджувати в місті Києві практику соціального замовлення, щодо соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих киян. 
  3. Підтримувати заходи, направлені на зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, в медичних закладах столиці. 

  Прес-конференція відбулась в рамках проекту «Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 
  Агентство США з міжнародного розвитку управляє програмою США з допомоги іноземним країнам, надаючи економічну та гуманітарну допомогу у понад 80 країнах по всьому світу.


  Джерело: Київське міське відділення ВБО "Всеукраїнська Мережа ЛЖВ"

  Дізнатися більше Україна і світ

  Теги:

 • Соціальна пекарня «Горіховий дім» (Львів): смачне печиво задля Доброї справи.

  Як відомо, соціальне підприємництво поєднує в собі дві речі: метод і хист бізнесу та ідеали соціальних борців. Відповідно, соціальні підприємці – це зазвичай або сучасні бізнесмени, в яких прокинулася соціальна совість, або громадські організації, які обрали комерційний маршрут для покриття видатків своїх соціальних програм.

  Власне, другий варіант вже є типовим для сучасного українського сектору соціальних підприємців. Ці підприємці-новатори в Україні ще не спромоглися створити притомну гільдію або бодай змусити парламентарів вписати «соціальне підприємництво» в законодавчі акти, проте їхній приклад уже сьогодні переконує в тому, що за ними більш чесне і чисте економічне майбутнє.

  Історія львівської пекарні «Горіховий дім» – якісна ілюстрація шляху типового українського соцпідприємця. Пекарня, що займається виготовленням печива з мигдалем, виникла на базі громадської організації «Народна допомога». Вона мала вирішити фінансові питання організації, що займається інтеграцією жінок у кризових ситуаціях. Крім того, жінки, яким допомагає «Народна допомога», час від часу могли працювати і заробляти гроші в пекарні. Справи пішли добре, і наразі «Горіховий дім» починає функціонувати як окреме підприємство. Пекарня приймає всі виклики ринку, однак її прибутки будуть передаватися на забезпечення програм «Народної допомоги».

  Про шлях і амбіції соціальної пекарні «Горіховий дім» розповідає менеджер проекту Остап Онишко.

  Джерело: «Велика ідея»: практики

  Дізнатися більше Україна і світ
 • Ресурсний центр «Гурт» — все про третій сектор в Україні

  Пропонуємо вашій увазі цікавий та корисний сайт Ресурного центру «Гурт» — одного з найпопулярнійших порталів про третій сектор в Україні. 

  На «Гурті» ви знайдете:

  • анонси подій (тренінги, семінари, курси, оголошення про гранти та конкурси, круглі столи, воркшопи та інше);
  • інтерв'ю з непересічними особистостями (громадськими активістами, волонтерами, лідерами громадських організацій);
  • статті на тему волонтерства та громадської діяльності;
  • та багато іншого!
  Дізнатися більше Україна і світ
 • Кіноклуби фестивалю «Docudays UA» працюватимуть у колоніях та навчальних закладах пенітенціарної служби

  7 липня 2014 р. о 12.00 у приміщенні Державної пенітенціарної служби України (вул. Мельникова, 81, м. Київ) у рамках реалізації проекту «Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» відбудеться підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ДПтС України та фестивалем «Docudays UA».

  Меморандум про взаєморозуміння підпишуть голова Оргомітету фестивалю «Docudays UA» Світлана Смаль та Голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький. 

  На зустріч також запрошені програмний директор «Docudays UA» Геннадій Кофман та координатор кіноклубів «Docudays UA» у навчальних закладах ДПтСУ, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії науково-дослідного центру Інституту кримінально-виконавчої служби, підполковник внутрішньої служби Олег Дука; персонал апарату ДПтС України, відповідальний за подальшу реалізацію проекту. 

  Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» та Державна пенітенціарна служба України створюють постійно діючі кіноклуби медіапросвіти з прав людини «Docudays UA». 

  Такі кіноклуби будуть діяти при 10 установах виконання покарань та 5-ти навчальних закладах з підготовки персоналу для роботи в колоніях і СІЗО: в Інституті кримінально-виконавчої служби, Чернігівському юридичному коледжі ДПтС України, Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України, Дніпродзержинському училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України, Хмельницькому училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України. 

  У кіноклубах «Docudays UA» студенти, викладачі, працівники колоній та ув‘язнені матимуть змогу подивитися найкращі документальні стрічки про права людини з різних країн світу, обговорюватимуть їх з правозахисниками, експертами в різних галузях права, митцями тощо. 

  Джерело : «Docudays UA»

  Дізнатися більше Україна і світ
 • Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект про внесення змін до закону «Про лікарські засоби»

  Законопроект №3818 підтримали 282 народних депутата із 339 зареєстрованих у Раді, повідомляє кореспондент «Коментарів».

  Законопроект передбачає спрощення процедури реєстрації в Україні імпортних лікарських препаратів, вироблених в США або ЄС, зокрема, ліків, призначених для лікування таких соціально небезпечних захворювань, як туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити, важкі онкологічні та інші рідкісні захворювання.

  Також документ передбачає доповнення переліку незареєстрованих ліків, які можуть ввозити на митну територію України, лікарськими засобами для лікування рідкісних (орфа) захворювань, які застосовуються на території США або ЄС.

  Джерело: Коментарі

  Дізнатися більше Україна і світ
 • ВІЛ-позитивні жінки відкривають свої обличчя

  ВІЛ-позитивні жінки відкривають свої обличчя, аби люди відкрили їм свої серця. Інформаційна кампанія з таким гаслом триває в Черкасах. Її зініціювала Всеукраїнська благодійна організація "Позитивні жінки" за підтримки Фонду "ФОКУС-МЕДІА". Мету мають єдину – довести, що ВІЛ-позитивні – такі ж члени суспільства. З першою сміливецею спілкувалась Ольга Скорик. 

  Аліна Ярославська, ВІЛ-позитивна, координатор проекту "Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок Росії, України та Білорусі" в Україні:  "Прийшов такий момент, коли я зрозуміла: що більше ми ховаємося, то більше виникає якихось домислів". 
  Аліна – медсестра зі Знам’янки, що на Кіровоградщині. Про свій статус ВІЛ-позитивної довідалася у 28. Пригадує: сприйняла все без істерик, просто перестала будувати плани на майбутнє. Думала, що його просто не буде. Утім із інфекцією живе вже 12 років і ростить здорову дитину. Каже: життя ВІЛ-позитивної майже нічим не відрізняється від життя решти жінок. Головне – побороти страхи. 
  Аліна Ярославська, ВІЛ-позитивна, координатор проекту "Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок Росії, України та Білорусі" в Україні: "Ти почуваєшся більш вільним, ти можеш вільно спілкуватися. Потім ти вже звикаєш, тобі вже не важливо, що про тебе думають інші. Головне, що я про себе знаю". 
  Аліна відкрито говорить про свій статус у межах кампанії, започаткованої в Україні, Білорусі та Росії на підтримку ВІЛ-позитивних. 
  Олена Фрідріх, керівник жіночого кризового центру: "Цель этой компании – это формирования толерантного отношения к женщинам в обществе и параллельно преодоление самостигматизации самих женщин. Для того, чтобы они поверили в себя, что у них нет абсолютно никаких преград, чтобы быть успешными, чтобы быть счастливыми, чтобы иметь семью, иметь здоровых детей". 
  ВІЛ шириться блискавично. Щодня в Україні реєструють 86 нових випадків інфікування. На Черкащині таких близько трьох тисяч. І більшість – це жінки. І це тільки офіційно. Насправді, кажуть експерти, цю цифру треба помножити в кілька разів. Жінкам, які опинилися сам на сам із бідою, в Черкасах допомагають у Центрі матері та дитини. 
  Олена Стрижак, голова правління Всеукраїнської мережі ЛЖВ: "Можуть звернутися жінки, які опинилися у кризових обставинах життєвих, які постраждали від насилля. Там можуть перебувати жінки ВІЛ-інфіковані, із місць позбавлення волі, які потребують допомоги. Цей центр передбачає одночасне перебування і матері, і дитини". 
  Нинішня інформаційна кампанія триватиме до кінця травня. Поки жодна інфікована черкащанка не зголосилася відкрити своє обличчя, як Аліна. 


  Джерелоhttp://vikka.ua/news/38416-vl-pozitivni-zhinki-vidkrivayut-svoi-oblichchya.htm

  Дізнатися більше Україна і світ
 • Уряд схвалив Загальнодержавну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

  До Програми увійшли ті завдання та заходи, які залишаються для нашої країни першочерговими, актуальним та мають бути продовжені після завершення чинної програми. Крім того, до проекту Програми увійшли заходи, які не були передбачені у нині діючій програмі, які викликані нагальною потребою держави та реформою системи охорони здоров’я України.

  У проекті Програми передбачено розробку та впровадження Концепції розвитку служби СНІДу в умовах реформування охорони здоров’я, нормативних документів, які регламентують міжвідомчу взаємодію у напрямку протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, удосконалення лабораторної діагностики та забезпечення належної якості досліджень. Принципово новим є питання впровадження механізму соціального замовлення з надання послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу відповідно до затверджених стандартів із залученням громадських і благодійних організацій.

  Дізнатися більше Україна і світ
 • Онлайн-аутріч з питань наслідків вживання наркотиків та ризикованої поведінки

  Робота Хмельницької обласної асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу «Вікторія» пов’язана з профілактично-просвітницькою діяльністю з проблем наркоманії, ВІЛ, ІПСШ , гепатитів В і С серед молоді та вразливих груп населення, а також пропагандою здорового способу життя. Профілактика проводиться в учбових закладах, нічних клубах та місцях позбавлення волі. Асоціація працює з людьми груп ризику в програмі «Зменшення шкоди від вживання наркотиків».

  Зараз організація реалізує пілотний проект «Профілактика ВІЛ\ІПСШ серед СІН за допомогою онлайн-аутріч», направлений на виявлення закритих груп споживачів наркотиків та їх сексуальних партнерів. Проект працює анонімно, що дає можливість звернутися кожному, хто потребує допомоги та отримати інформацію стосовно наслідків від вживання наркотиків та ризикованої поведінки. Дорогий друже! Звертайся до нас з своїми проблемами. Запитуй і ми дамо тобі відповідь!

  victoria.sittool.net

  Дізнатися більше Україна і світ

© 2021 publichealth.org.ua