Полтавський обласний благодійний фонд
  • (0532) 518 340
  • info@publichealth.org.ua
  • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
    36034, м. Полтава
  • Пн-Пт, 9:00-17:00

Третя Робоча зустріч для журналістів ВІЛ-сервісних видань: креативимо! (13-14.06.2013)

Тема третьої Робочої зустрічі журналістів ВІЛ-сервісних видань плавно вилилась із підготовки до неї. Нам стало цікаво, звідки беруться ідеї, чи можна згенерувати класну ідею на рівному місці і чи можна впливати на цей процес? Отже, тема зустрічі, що відбулась 13 та 14 червня в Полтаві, звучала так:"Сучасні інструменти роботи журналіста та техніки креативності". Із сучасними інструментами ми почали знайомити учасників зустрічі ще до зустрічі: форма реєстрації та програма були доступні он-лайн за допомогою сервісу Google-docs. 

На зустрічі зібралось 10 учасників із Полтави, Києва та Слов'янська, всі – давні добрі знайомі по таким же щорічним зустрічам і тренінгам, які з 2009 року ПОБФ «Громадське здоров'я» провів загалом вже 7 разів.

Перший день зустрічі був присвячений самому поняттю "ідея" та вправам на розвиток творчого мислення. Анатолій Волик, фасилітатор зустрічі, провів постерну презентацію, у підготовці якої він, що цікаво, не використовував інтернет! Презентація Анатолія пролила світло на поняття "ідея", звідки воно походить і як його трактували і пояснювали для себе відомі літератори, науковці, вчені.

Методом мозкового штурму учасники зустрічі розповіли своє бачення на походження та стимуляцію ідей.

Результати штурму на плакаті:

Наступний блок програми був повністю творчим: вправи на активізацію правої півкулі мозку, яка відповідає за творчі здібності, абстрактне мислення і "креатив". Своєрідний "тест на креативність" пройшли і ми – учасники зустрічі: на підготовлених шаблонах з простими фігурами потрібно було домалювати образи, і чим більше – тим краще! І ось що у нас вийшло:

Малюнок Анатолія Волика "Титанік":

Микита Воловод розповідає, що везуть у вагонах, яких у нього вийшло чомусь найбільше:

Юлія Шестьоркіна із Слов'янська ("Наша допомога") виявилась найпродуктивнішою учасницею, тому що за відміряний на цю вправу час вона розмалювала усі наявні шаблони!

Малюнок Олени Пугачової з Києва (Клуб "Еней"):

Цікавим та очікуваним був літературний пленер до Полтавської гравіметричної обсерваторії, на території якої ми і розклали свій невеличкий творчий "табір". Методом колективного обговорення. було обрано тему всіх есеїв – "Обсерваторія перед дощем", і визначено час для написання – 1 година. Дощ і справді насувався – над обсерваторією ходили темні важкі змари, вітер був свіжий і поривчастий, все вказувало на наближення зливи...

n

Творчий процес швидко захопив нас, час на написання есеїв вийшов, а, отже, потрібно було зачитувати свої твори!

Коли всі по черзі зачитували свої роботи, то виявилось, що всі есеї вийшли настільки різними, але настільки цікавими! Всі учасники не просто здивували, вони неабияк надихнули нашу редакцію!

Есеї всіх учасників будуть опубліковані у літературному випуску газети "Біла Альтанка".

Другий день був більш приземлено-практичним, адже стосувався форм подачі інформації в друкованих і інтернет-виданнях. Микита Воловод показав цікаву та надихаючу презентацію про "10 способів візуалізувати інформацію". 

10 способов визуализировать информацию from Public health
 
Гарної та цікавої візуалізації інформації ВІЛ-сервісним виданням справді не вистачає, але презентація Микити допомогла більш чітко побачити, що все наспрвді легше, ніж здається. Візуалізація може бути намальована хоч і від руки – головне, щоб вона допомага читачеві сприйняти те, що ми хотіли йому донести.
 
А наприкінці, Ірина Садовнікова розповіла про можливості використання інтернету для потреб неприбуткових організацій і благодійних видань:
 
Цьогорічна зустріч вийшла настільки цікавою, невимушеною і надихаючою, що хочеться подякувати всім учасникам, завдяки яким з'являються нові ідеї і мотивація до їх здійснення:)
 
 
Робочі зустрічі журналістів

Теги: