Полтавський обласний благодійний фонд
  • (0532) 518 340
  • info@publichealth.org.ua
  • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
    36034, м. Полтава
  • Пн-Пт, 9:00-17:00

«Громадське здоров’я» і Школа волонтерів

9 листопада 2015 року ПОБФ «Громадське здоров’я» в особі керівника профілактичних програм фонду Волика Анатолія провів заняття на тему «Психоактивні речовини. Хімічна залежність. Допомога і лікування» в Школі волонтерів при Полтавському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Це перше з низки запланованих занять у Школі волонтерів, під час якого були розглянуті різні види психоактивних речовин (ПАР), їх дія на психічний та фізичний стан людини, шкода для здоров’я, механізм розвитку хімічної залежності, сучасні підходи до роботи з наркозалежними.

Найбільшу зацікавленість у слухачів Школи волонтерів викликала дискусія «Якщо ваша дитина вживає наркотики… Тактика батьків». Учасники заняття справедливо зауважили, що в такій родині спочатку треба продумати розмову з сином чи донькою, щоб прийняте рішення не було емоційним і непоміркованим, потім треба відверто поговорити з дитиною, не підвищуючи голос, не звинувачуючи, не засуджуючи, стати помічником дитині (ким, власне, і мають бути батьки). Після того, як довірчий діалог встановлено треба знати, де знайти спеціаліста, який надасть фахову консультацію з питань хімічної залежності. Цій темі – де, в кого і яку допомогу з проблем хімічної залежності можна отримати в Полтаві – було присвячено окремий час.

На завершення занять волонтерам було презентовано три стратегії реагування на проблему наркотиків у світі. Це – зменшення попиту (первинна профілактика), зменшення поставок (правоохоронні органи) і зменшення шкоди (вторинна профілактика небажаних наслідків вживання наркотиків, таких як ВІЛ-інфекція, вірусні гепатити тощо). Волонтери одностайно «побачили» себе і свою роль у першій стратегії – зменшення попиту шляхом проведення первинної профілактики в навчальних закладах, але всі зійшлися на думці, що відношення до психоактивних речовин, як і культура споживання в цілому, має формуватися у сім’ї, у відвертому і довірчому діалозі батьків з дітьми.

Наступне заняття, призначене на 23 листопада, буде присвячено темі «ВІЛ-інфекція», адже 1 грудня традиційно буде відзначатися Всесвітній день боротьби зі СНІД

Фото: Василенко Людмила (організатор Школи волонтерів при Полтавському МЦСССДМ)

Діяльність фонду «Громадське здоров’я»