Полтавський обласний благодійний фонд
  • (0532) 518 340
  • info@publichealth.org.ua
  • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
    36034, м. Полтава
  • Пн-Пт, 9:00-17:00

У Полтаві пройшов тренінг з основ фандрайзингу

З 12 по 15 травня у Полтаві пройшов тренінг з основ фандрайзингу.

Фандрейзинг — це пошук ресурсів (людей, устаткування, інформації, часу, грошей та ін) для реалізації проектів та / або підтримання існування організації.

Процес залучення коштів на реалізацію своїх проектів – це доволі трудомісткий, часто довготривалий, а також відповідальний процес  . По суті, це справжня наука, в якої є свої хитрощі, тонкощі та нюанси. Якісно та професійно навчити фандрейзингу може тільки людина, яка сама тривалий час займалась пошуком ресурсів та реалізацію проектів. У професіоналізмі людини, яка провела цей тренінг, сумнівів не виникало, це досвідчений у питаннях пошуку ресурсів представник львівської організації «Товариство Лева» Андрій Нечипорук.

20 учасників (співробітники та волонтери з числа партнерських фондів «Громадське здоров’я») отримали не тільки базові теоретичні знання щодо процесу пошуку фінансування своїх проектів, але й на практиці відпрацювали отримані в ході тренінгу інструменти.

Впродовж чотирьох днів учасники встигли не лише побувати «у шкурі» донорів, але й розробити свою ідею у формі проектної заявки. Особливістю та унікальністю тренінгу була сесія про написання грантових заявок на фінансування від Єврокомісії.

 

Детально розібравши джерела фінансування та мотиви, якими керують донори при фінансуванні тих чи інших проектів, під час третього дня учасники тренінгу розподілились на кілька команд, кожна з яких представляла собою «експертну групу» з розгляду заявок різноманітних проектів. Проекти необхідно було проаналізувати за різноманітними критеріями.

Також, Андрій Нечипорук підготував перелік фондів та організацій, що фінансують проекти з України та дав чимало цінних порад щодо подання заявок в ці фонди. Зокрема, найактивнішими донорами в Україні є: МБФ «Відродження», NED, EED, Фонд міжнародної солідарності, Polska pomoc, програма RITA, Фонд Східна Європа, Міжнародний фонд культурного різноманіття, Visegrad Fund, UNDP, GMF, Інститут «Відкрите суспільство», OSF, Рада Європи, GIZ. Чимало організацій в Україні фінансують невеличкі проекти (так звані «мікрогранти»).

Але найцікавішим виявився процес написання проектної заявки у команді. Ще в другий день кожен з учасників озвучив три своїх ідеї, які могли би стати реальними проектами, таким чином, був зібраний своєрідний «банк ідей». Шляхом об’єднання в групи учасники утворили 5 міні-команд, кожна з яких працювала над розробкою своєї ідеї, серед яких були: проект зі статевого виховання підлітків, центр дозвілля вагітних, міські майданчики для вигулу та дресирування собак, фестиваль вуличного мистецтва та прибирання рекреаційних зон Полтави. Всі проекти були не лише цікавими, але й мали значний соціальний ефект на суспільство. Сподіваємось, що ці проекти будуть реалізовані вже в найближчому майбутньому.

Дуже корисними були вправи зі складання «дерева проблем» та «дерева цілей», формування логічної матриці проекту. Ці інструменти допомагають чіткіше та зрозуміліше розібрати проект, його мету, цілі, результати та індикатори.

На закінчення Андрій дав перелік сайтів, які регулярно публікують оголошення про грантові конкурси, це портал «Громадський простір», сайт «Громадські ініціативи», ресурсний центр «ГУРТ», «Велика Ідея» (розділ «Можливості») та центр «Ахалар».

Тренінг проведено за фінансової підтримки ІСАР «Єднання» та проекту USAID «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представинків груп найвищого ризику в Україні» який впроваджується в Україні міжнародною організацією Пакт (Pact) у партнерстві з Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360).

Більше фото у фотоальбомі.

Діяльність фонду «Громадське здоров’я»