Полтавський обласний благодійний фонд
  • (0532) 518 340
  • info@publichealth.org.ua
  • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
    36034, м. Полтава
  • Пн-Пт, 9:00-17:00

Кіноклуби фестивалю «Docudays UA» працюватимуть у колоніях та навчальних закладах пенітенціарної служби

7 липня 2014 р. о 12.00 у приміщенні Державної пенітенціарної служби України (вул. Мельникова, 81, м. Київ) у рамках реалізації проекту «Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» відбудеться підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ДПтС України та фестивалем «Docudays UA».

Меморандум про взаєморозуміння підпишуть голова Оргомітету фестивалю «Docudays UA» Світлана Смаль та Голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький. 

На зустріч також запрошені програмний директор «Docudays UA» Геннадій Кофман та координатор кіноклубів «Docudays UA» у навчальних закладах ДПтСУ, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії науково-дослідного центру Інституту кримінально-виконавчої служби, підполковник внутрішньої служби Олег Дука; персонал апарату ДПтС України, відповідальний за подальшу реалізацію проекту. 

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» та Державна пенітенціарна служба України створюють постійно діючі кіноклуби медіапросвіти з прав людини «Docudays UA». 

Такі кіноклуби будуть діяти при 10 установах виконання покарань та 5-ти навчальних закладах з підготовки персоналу для роботи в колоніях і СІЗО: в Інституті кримінально-виконавчої служби, Чернігівському юридичному коледжі ДПтС України, Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України, Дніпродзержинському училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України, Хмельницькому училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України. 

У кіноклубах «Docudays UA» студенти, викладачі, працівники колоній та ув‘язнені матимуть змогу подивитися найкращі документальні стрічки про права людини з різних країн світу, обговорюватимуть їх з правозахисниками, експертами в різних галузях права, митцями тощо. 

Автори проекту вже створили колекції фестивальних фільмів і отримали дозволи від власників на право багаторазових безкоштовних показів у кіноклубах. Зараз розробляються методичні посібники на допомогу керівникам кіноклубів, триває підготовка модераторів, формується мережа експертів з прав людини та правозахисників - вони братимуть участь у дискусіях та надаватимуть консультації організаторам цих кіноклубів. 

Кіноклуби в закладах Державної пенітенціарної служби України є частиною проекту «Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA», який отримав фінансову підтримку від Європейського Союзу. 

Створення кіноклубів «Docudays UA» та колекцій фільмів і методичних рекомендацій до них також підтримують Посольство Королівства Нідерланди та Фонд НЕД. 

Виконавець проекту – Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я. 

Партнери: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь», Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв, Донецька громадська правозахисна організація «Донецький меморіал», Чернігівська міська молодіжна громадська організація «Молодіжна альтернатива» (М'АРТ). 
На 8 липня заплановано пілотні покази фільмів, обговорення та проведення інтерактивних заходів у Чернігівському юридичному коледжі та Інституті кримінально-виконавчої служби (м. Київ). 

З питань акредитації ЗМІ на зустріч з нагоди підписання Меморандуму звертатися до Катерини Денисюк, начальника прес-служби ДПтС України: +38 044 207 36 30. 

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2014 році фестиваль у Києві відвідали понад 38 000 глядачів. 

По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня до грудня. У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України, АР Крим, містах Севастополь та Київ. Мандрівний фестиваль пройшов у 51 виправній колонії, 12 СІЗО та 5 виправних центрах і в 3-х навчальних закладах Державної Пенітенціарної Служби України з підготовки персоналу Державної пенітенціарної служби України. 

Стежте за анонсуванням подій фестивалю на нашому сайті: www.docudays.org.ua та на Facebook -www.facebook.com/DocudaysUA.

Джерело : «Docudays UA»

Україна і світ