Полтавський обласний благодійний фонд
 • (0532) 518 340
 • info@publichealth.org.ua
 • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
  36034, м. Полтава
 • Пн-Пт, 9:00-17:00

  Телефон довіри з
  питань ВІЛ/СНІД

  0 (800) 500 451

  www.helpme.com.ua

  Первинна профілактика у таборах відпочинку Полтавського району (2013 р.)

  Літо – традиційна пора відпусток, відпочинку та розваг. Чимало батьків відправляють своїх дітей в оздоровчі табори, де впродовж кількох тижнів на лоні природи вони мають змогу набратись здоров'я та вражень на весь наступний рік. Нові знайомства, мало не щоденні конкурси, концерти, вечірні дискотеки та «відірваність» від батьків дають підліткам не лише відчуття свободи, але й сприяють набуттю таких навичок, як адаптація в новому колективі, пошук спільної мови з однолітками. Фонд «Громадське здоров'я» вже не перший рік спільно з Полтавським районним центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді організовує своєрідні лекції-дискусії у літніх таборах відпочинку на теми ВІЛ/СНІДу, наркоманії та інших соціально-негативних явищ, про які потрібно знати кожній молодій людині.  Цього разу ми завітали до спортивного табору «Олімпійські надії» (с. Соснівка Полтавського району).

  Традиційно лекції читає координатор програми профілактики ВІЛ серез СІН та редактор газети «Біла Альтанка», Анатолій Волик (на фото нижче).

  У клубі, де зазвичай вихователі табору проводять заняття з рукоділля, ми і розташували свій диспут-кіноклуб (адже окрім лекції та обговорення ми завжди демонструємо науково-популярний фільм «Что такое ВИЧ/СПИД», який у цікавій та доступній формі розповідає основні відомості щодо ВІЛ та методи профілактики інфікування).


  Цього разу послухати лекцію прийшли дівчата-баскетболістки та хлопці-футболісти.


  Особливий акцент Анатолій Волик зробив саме на необхідності молодій людині мати ціль у життя, адже саме відсутність цілі у життя зачасту штовхає підлітків на необдумані вчинки, які можуть коштувати здоров'я, а подеколи і життя. Сподіваємося, що хлопці та дівчата, обравши своїм шляхом спортивну кар'єру, зможуть утриматись від спокус «великого спорту» та збережуть своє здоров'я.

  А після лекції бажаючі змогли пограти у розвиваючу профілактичну гру, розроблену на базі ПОБФ «Громадське здоров'я», – «Від зання до безпеки», суть якої полягає у поясненні своїми словами понять, що стосуються здорового способу життя, небезпечних хвороб та вірусів, а також альтернативних способів проведення дозвілля (спорт, туризм, різноманітні хобі). Потрібно відзначити, що дівчата справились із завданням дуже добре, а під кінець гри зовсім увійшли в азарт! 


  Первинна профілактика