Полтавський обласний благодійний фонд
  • (0532) 518 340
  • info@publichealth.org.ua
  • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
    36034, м. Полтава
  • Пн-Пт, 9:00-17:00

Уряд схвалив Загальнодержавну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

До Програми увійшли ті завдання та заходи, які залишаються для нашої країни першочерговими, актуальним та мають бути продовжені після завершення чинної програми. Крім того, до проекту Програми увійшли заходи, які не були передбачені у нині діючій програмі, які викликані нагальною потребою держави та реформою системи охорони здоров’я України.

У проекті Програми передбачено розробку та впровадження Концепції розвитку служби СНІДу в умовах реформування охорони здоров’я, нормативних документів, які регламентують міжвідомчу взаємодію у напрямку протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, удосконалення лабораторної діагностики та забезпечення належної якості досліджень. Принципово новим є питання впровадження механізму соціального замовлення з надання послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу відповідно до затверджених стандартів із залученням громадських і благодійних організацій.

Програмою передбачено заходи по роботі з групами ризику, впровадженню замісної підтримуючої терапії, догляду та підтримки за ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Одним із пріоритетних завдань нової Програми є забезпечення доступу до антиретровірусної терапії усіх хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, які цього потребують. Вперше передбачено запровадити застосування АРТ як засобу профілактикипоширення ВІЛ-інфекції, зокрема шляхом раннього виявлення і раннього лікування.

Включені завдання щодо профілактики гепатитів серед груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та ЛЖВ: передбачено сприяти доступу до консультування та тестування на вірусні гепатити В та С, а також вакцинації проти вірусного гепатиту В для людей, які живуть з ВІЛ та груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, а також інших джерел. Орієнтовний обсяг фінансування на п’ять років становить 6,4 млрд грн. Обсяг фінансування Програми з державного бюджету буде визначатися щороку, відповідно до конкретних завдань та наявних коштів.

Джерело: МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я»

Україна і світ