Полтавський обласний благодійний фонд
  • (0532) 518 340
  • info@publichealth.org.ua
  • вул. Половка 66-Б, офіс 402,
    36034, м. Полтава
  • Пн-Пт, 9:00-17:00

Батарейкам – утилізація!

Екологічна ініціатива фонду «Громадське здоров'я» з 13 серпня 2013 р. поширилась на всю будівлю, в якій знімають офіси чимало інших організацій та фірм. Відтепер всі бажаючі мають змогу здати використані батарейки та акумулятори у спеціальний контейнер, розміщений на першому поверсі біля автоматів з кавою. Як відомо, батарейки не можна викидати зі звичайним сміттям, адже одна пальчикова батарейка може забруднити 20 м² грунту важкими металами та іншими небезпечними хімічними сполуками. 

А ось такий вигляд має контейнер для збору:

Цей величезний місткий контейнер безкоштовно надала нам Всеукраїнська екологічна ліга, що проводитьакцію «Батарейкам – утилізація». Ще у лютому наш фонд подав заявку на облаштування пункту збору відпрацьованих батарейок, і от, нарешті, компанія «Сігмас Еколоджі», що займається виготовленням та розсилкою цих ємностей, надіслала нам міцний пластиковий контейнер, з трьох сторін обклеєний інформаційними стікерами. До речі, організацією відправлення контейнеру з батарейками на переробний завод «Аргентум» у Львів займається також «Сігмас Еколоджі» (ці та інші деталі ви можете обговорити із представником компанії, який повідомить вам про те, що вам відправлено контейнер).

Весь цей час ми також збирали батарейки, які приносили співробітники та друзі фонду, але у звичайну картонну коробку. Після встановлення контейнеру ми «урочисто» вкинули перші зібрані батарейки (їх виявилось близько одного кілограму).

На кожному поверсі ми розклеїли оголошення про екоакцію. Потрібно відзначити, що власники офісної будівлі, де орендує, в тому числі, приміщення і наш фонд, були зовсім не проти такої екологічної акції, а чимало людей, які постійно заходять у будівлю у своїх справах, цікавились контейнером і радо вітали таке починання. Отже, цікавість та підтримка громади зі збору небезпечних відходів та належної їх переробки є, але можливості для реалізації є ще далеко не всюди. Для тих, хто бажає організувати такий пункт збору батарейок, радимо ознайомитись із покроковою інструкцією.

До речі, список пунктів збору відпрацьованих батарейок (Україна, Росія, Білорусь) можна переглянути тут

Діяльність фонду «Громадське здоров’я»